Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 425 komentarzy

W czasach ostatecznych.. - ostatecznych wyborów i ostatecznego Objawienia.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie da się ukryć, że żyjemy w czasach ostatecznych. „Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna.” ( Hbr)

Czytając Księgę Pisma Świętego zapoznajemy się z etapami/krokami Objawienia się Boga Stwórcy Człowiekowi. Były to różne postacie będącego narzędziem owego Objawienia: zwykli ludzie( Abracham), szereg proroków( Mojżesz, Izajasz, Jan Chrzciciela) i wreszcie sam Jezus Chrystus SYn Boży. 

W perspektywie owego Objawienia spisanego w Biblii, obejmującego czasokres ponad 2 tysięcy lat( tyle conajmniej trzeba liczyć od Abrachama do czasów Apostolskich), ostatnie Objawienie - ukazane powszechnie przez wcielenie Jezusa, jest nie tylko pełne i ostatnie ale dane na sam koniec czasów.

Od przyjścia Jezusa na świat i tego co dokonał, już nie będzie pelniejszego objawienia. Następnym będzie już tylko powtórne przyjście Jezusa w chwale by dokonać ostatecznego sądu nad zywymi i umarłymi.

A więc żyjemy w czasie ostatecznych wyborów. Wyboru Jezusa lub jego odrzuceniu. Ów stosunek do Jezusa ostatecznie rostrzyga wieczność każdego człowieka na ziemi. Bo nie dano ludziom innego Imienia w którym mogliby być zbawieni od złego. Tylko Jezus zwyciężył śmierć będącą konsekwencją zła popełnianego przez człowieka.

NIe ma na ziemi, nie było i nie będzie proroka który umarł i Zmartwychwstał, tak też nie ma innego Imienia, innej Osoby w której można odnaleźć zbawienie od zła.

Uwielbiajmy Pana!!!!

 

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930