Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 425 komentarzy

Maryja jest niezwykła nawet dla ateistów.. .

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zapewne wielu z niewierzących ale i niektórych chrześcijan - nie traktujących Maryi z jakimś większym szacunkiem nie zdaje sobie sprawy, że bez Jej zgody, nie istnieliby.. .

Gdyby nie Maryja, pewnie Europa i Świat byłby w głębokim zacofaniu cywilizacyjnym.

Nie wierzycie?

No to zróbmy sobie eksperyment intelektualny.

Modne ostatnio święta: 6 grudnia - dzień św. Mikołaja, Gwiazdka - Dzień Bożego Narodzenia, Wielkanocy.

Nawet ów dzień wolny od pracy - niedziela zawdzięczany jest potomstwu Maryi - a więc tym wszystkim którzy uwierzyli w jej Syna i stali się Jego wyznawcami.

Przecież przed chrześcijaństwem, nie było dni wolnych od pracy, panowało niewolnictwo, słabsi byli traktowani jak ścierwo albo siła robocza. Chorzy byli traktowani jak wyrzutkowie.. - skazani na rychłą śmierć albo dogorywanie w lazaretach.. . Chyba, że zachorował ktoś w wysoko postawionym rodzie wtedy i jego traktowanie podczas choroby było inne.

Edukacja? A kogóż było na nią stać, jeśli nie li tylko magnatów i bogaczy.. ?

____________

Maryja Powiedziała jedno TAK, Aniołowi Gabrielowi, który przyszedł z misją od Boga dla Maryi. . Ta zaś nie pytała, nie odkładała decyzji, nie powiedziała Aniołowi: przyjdź za tydzień, a ja się w tym czasie zastanowię. Ba! Nie pytała nawet o zgodę Józefa - jej zaślubionego.

Ona odważnie i natychmiast, powiedziała TAK. Bo wiedziała, że Bogu się nie odmawia. Gdy Bóg prosi, nie pytamy o zdanie "teściowej" albo nawet narzeczonego.. . Ona Boga ukochała ponad wszystko i nie umiała inaczej, jak tylko odpowiedzieć tym zdaniem:

- Oto ja, służebnica Pańska. Niech mi się stanie wg Twojego słowa.

Oto własnie doskonały wzór miłości Boga, doskonała dyspozycyjność wobec Jego planów, doskonała Matka wszystkich ochrzczonych.

Doskonała Matka, której potomstwo zwycięży diabła i jego dzieci.. .

______________

 

Gdyby nie Maryja, żylibyśmy w Europie zacofanej, bez humanizmu płynącego z Ewangelii. Bez idei które zmieniły cywililizację diametralnie. Bo przecież historia świata dzieli się na dwie epoki. Przed i po Narodzeniu JEzusa.

Zaś MAryja zgodziła się na ów przewrót cywilizacyjny - Geniusz Kobiety!

KOMENTARZE

 • Dlatego Szatan tak zacięcie walczy z Maryją, poprzez...
  ludzi, którzy pogromadzili się wokół róznych masońskich sekt np Świadków Jehowy i innych róznych odszczepieńców którzy szerzą to zbrodnicze dzieło Sztana odbierania dusz Panu Bogu, które mogłyby byc zbawione. Masoni czczą przeciez Szatana a te nieświdome niczego mróki robia tą mrówczą wywrotową robotę
 • @Jan Paweł 09:02:25
  Maryja jest Oblubienicą Ducha Świętego.. . Zatem stosunek do Maryi jest dość jednoznacznym "testerem jakości człowieka".

  Pozdrawiam.
 • Autorze, zgoda... GDyby nie Maria
  ale co by było gdyby nie matka Marii?

  A co powiedział Jezus? Oto matka twoja, oto syn twój.

  Fakt jest faktem że do niektórych nie przemawiają proste słowa Jezusa, wtedy jeśli to możliwe może do nich "mówić" Maryja... ale czy mówi i czy musi? I co to daje?
 • @Jan Paweł 09:02:25
  Szatan w osobie Maryi doznał ogromnego upokorzenia, bo to przecież Człowiek.. .
 • @Antymedyczny 16:19:35
  ""ale co by było gdyby nie matka Marii?""

  Ave Maria Gratia plena.. .
 • @Antymedyczny 16:19:35
  ""Fakt jest faktem że do niektórych nie przemawiają proste słowa Jezusa, wtedy jeśli to możliwe może do nich "mówić" Maryja... ale czy mówi i czy musi? I co to daje?""

  Faktem jest to, że Maryja jest zainteresowana nawróceniem każdego grzesznika.. . Zaś decyzja nawrócenia pozostaje po stronie człowieka.
 • @poldek34 19:32:16
  ... Dominus tecum...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930