Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 425 komentarzy

Zafiksować się na wieczność a nie doczesność.. .

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tym razem przystopuję z cyklem o mechanizmach sekt. Aby mój adwersarz nie musiał popełniać kolejnych przestępstw związanych z fałszowaniem dokumentów i publikacjami nieprawdy. A zauważam, że moje teksty prowokują go do tych czynów.

 Jestem zafascynowany historią Izraela opisaną na kartach Biblii. To niezwykła historia narodu który wziął początek od jednej osoby - Abrahama, który wiedziony obietnicą położył na jedną kartę całe swoje dotychczasowe życie by wyruszyć w nieznaną drogę, do celu wskazanego przez Boga.

Obietnica złożona Abrahamowi jest kluczowa dla tego, co wydarza się w kolejnych odsłonach historii. Całą historię Izraela można zamknąć w jednym zdaniu:

Bóg składając obietnicę Abrahamowi, realizuje ją pomimo tego, że potomkowie Abrahama nie są wierni przymierzu z Bogiem. 

Historie jest dramatyczna i piękna gdyż pokazuje, że Bóg jest zawsze wierny i pochyla się nad synami nie ze względu na ich czyny ale ze względu na Wiarę ich przodków. Przecież cudowne wyjście z Egiptu jest na wskroś niezwykłą interwencją Boga. Mojżesz - jako cudownie ocalony trafia na królewski dwór. Powód dla którego znaleźli się w Egipcie jest wynikiem przestępstwa.. synów Izraela( sprzedanie Józefa).

Jednak Bóg nie zamyka przychylnych oczu mimo niegodziwości synów Abrahama ale im pomaga. Pomaga nie ze względu na ich zasługi ale ze względu na zasługi i wierność Abrahama który żył przecież kilkaset lat wcześniej,

Wiemy, że Bóg chce spełnić obietnicę Abrahamową ale wg swojego Rozumu a nie wg rozumu Izraela. Potomstwo Abrahama nie ma mieć narodowości li tylko Izraelskiej, bo obiecany Mesjasz przychodzi do całego uniwersum a nie tylko do Żydów. Przychodzi za sprawą Żydów a więc za sprawą Abrahama i przez Jego potomków - tu zasługa dla Izraela - ale nie przychodzi tylko do nich( tu element pokory dla Izraela).

W Jezusie Chrystusie wszyscy którzy w Niego uwierzyli stają się dziećmi Abrahama. A przez to także dziećmi Boga. 

Dla Izraela nie jest to do zaakceptowania gdyż pojmują oni Królestwo Boże jako królestwo polityczne zarezerwowane dla ich klanu. Inne narody mają im służyć jako narodowi wybranemu z wybranych.

Zamysł Boga jednak jest inny, wszystkie narody mają oddać pokłon Władcy Władców, Panu Panów. A narodem wybranym staje się ten kto przyjmie chrzest i wiarę w Jezusa Chrystusa, który gładzi grzechy świata.

Historia Izraela jest tragiczna. Rzymianie za niedługo po śmierci Jezus zburzą Świątynię wraz z Jerozolimą. Izrael tracił państwo na mnóstwo lat. Pozbawiony świątyni - znaku jedności oraz ziemi którą Bóg dał Abrahamowi. Dopiero po II wojnie światowej odzyskał państwo ale nadal jest ojczyzną targaną wojną z palestyną. Kraina ta nie zaznaje pokoju do dziś.. .

Powyższa historia jest poruszająca.

 Składając swoje serce i stóp Boga i zawierzając mu swoje życie należy się zgodzić na to, że Bóg zrealizuje wobec mnie swoje obietnice na Jego sposób, a nie na mój. 

Ja muszę się zgodzić na to, że Jego obietnica rozciąga się na wieczność a nie na doczesność. Myślenie o swoim życiu tylko w perspektywie doczesności jest ślepą uliczką. Doczesność jest tylko narzędziem zdobywania wieczności.. . Stąd nie mogę żyć tak, jakby doczesność była wiecznością.

Izrael popełnił błąd w tym, że obietnice Boga zawęził do doczesności. Przez to zafiksowanie sie na doczesność nie zauważył wieczności jaka się ku Niemu przychiliła w Jezusie Chrystusie. 

Na Boże Narodzenie( świętowanie)  warto spojżeć przez pryzmat wieczności a nie doczesności, wtedy one staną się wyzwalające i "dające kopniaka" na kolejny rok życia. :-)))

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @poldek34 pisz tak dalej
  Pierwszą notkę z tej serii napisałeś świetnie. Z przyjemnością się czytało.
  Słowa prawdziwe i krzepiące. Pozdrawiam.
 • @Jan Szczepanik 18:22:13
  A dziękuję za komplement. Przyznam, że nie miałem na myśli serii z cyklu "Zafiksować się na wieczność..", ale może to doby pomysł. :-))))

  Pozdrawiam.
 • Piekny tekst
  Oddajacy sedno wiary chrzescijanskiej, w ktorej perspektywa jest wiecznosc a celem zjednoczenie z Bogiem.

  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930